PRAVIDLA

11. září 2016 v 19:05 | Tassia Boyle
 • Vypravěč má vždy pravdu. Je možné, že občas přijde do místnosti, kde budete mít rozehranou hru. Ať už napíše něco kladného nebo záporného pro vaší postavu. Musíte ho vnímat a přizpůsobit mu další reakce. Nelze ho ignorovat, nelze s ním smlouvat a hádat se. To, co řekne, je naprosto dané.
 • Pokaždé, co vstoupíte do místnosti, musíte napsat příspěvek o příchodu. Nikdo jen tak nepřijde mezi lidi bez toho, aby je pozdravil nebo je minimálně zaregistroval v myšlenkách. To samé platí i o odchodu. Vždy by bylo dobré napsat, kam přesně odcházíte.
 • V chatovacích místnostech byste si měli zvolit takovou barvu, kterou tam zrovna nikdo nemá. Tudíž pokud přijdete a bude tam člověk s modrou a zelenou barvou, vyberete si jinou. Škála barev je veliká a není potřeba mít stejné barvy, není to přehledné.
 • Můžete být pouze na jednom místě, v jedné místnosti. Vždy nezapomeňte z jedné odejít a až poté přijít do druhé.
 • Vaše postava není dokonalá. Může být namyšlená, arogantní a úspěšná, ale musí mít i nějaké své stinné stránky. Snažte se proto vyvarovat dokonalosti, nepište pouze dobré vlastnosti, ale zamyslete se i nad těmi špatnými.
 • Neovlivňujte jiné postavy, nechte je reagovat. Pokud přijdete do místnosti a zahlédnete prince, nepište *Vesele pozdraví prince a on jí hned odpoví a obejme na přivítanou.* Napište pouze, že prince pozdraví a vyčkejte, jak bude reagovat.
 • Můžete mít problémy s různými postavami, nemusí vám být sympatické. To ale neznamená, že nebudete mít rád i jeho hráče. Uvědomte si, že si zde tvoříte svět, jaký chceme a naše postavy nejsou přesnou kopií nás samotných. Proto není potřeba nesnášet hráče a hádat se s nimi v chatu jen proto, že ve hře se rádi nemáte.
 • Uvědomte si, že vaše postava neví všechno, co vy jako hráč víte. Neumí číst myšlenky, neexistují žádné profily lidí, na kterých byste si přečetli jejich kompletní vlastnosti a historii. Používejte ke hře jen věci, které se vaše postava opravdu mohla dozvědět a nedělejte z ní vědmu.
 • Vulgarismy jsou u nás v menší míře povoleny. Samozřejmě, že pokud budete hrát s blízkou kamarádkou, občas vám něco ujede. Rozhodně ale není vhodné (i z toho důvodu, že jste tu převážně z královských rodin) sprostá slova pokřikovat po chodbách a nadávat na všechny a na všechno.
 • Milostné scény tu jsou možné po domluvě s hráčem a v soukromých pokojích. Rozhodně nepřipadá v úvahu, aby si to dvojice rozdávala na stole v jídelně nebo se osahávala v zahradách v přítomnosti ostatních hráčů.
 • Zabíjení cizí postavy zde taktéž nepřipadá v úvahu. Můžete jí nějakým způsobem udělat zle, ale nezapomínejte na ovlivňování postavy.
 • Je možné zde mít maximálně dvě postavy. Pokud mají obě dvě chodit do školy, smíte vlastnit jednu princeznu a jednoho prince. Pokud toužíte po jedné studentce/studentovi a druhé postavě sloužící zámku, pak pohlaví nehraje roli.
 • Princezna je povinna nosit šaty či sukně, princové slušné kalhoty.
 • Každý z vás je z královské rodiny. Berte na to prosím ohledy.

PRAVIDLA RPG PSANÍ
Na RPG psaní není nic těžkého.
To, co postava dělá, se píše do hvězdiček, např.
*Vejde do místnosti a rychle se rozhlédne, zda neuvidí nějakou známou tvář.*

To, co si postava myslí, se píše mezi lomítka, např.
/Fakt mě nezajímají nějaký výmluvy, bože. Ale jo, povídej si dál./

To, co postava říká, se píše pouze do vět bez nějakého označení, např.
Ahoj, ráda tě zase vidím.

Výsledný příspěvek pak může vypadat například nějak takto:

*Vejde do místnosti a rychle se rozhlédne, zda neuvidí nějakou známou tvář.* /Bože, ta mi tady chyběla./ *Pomyslí si, jakmile zbystří Clarissu.* Ahoj, ráda /nerada/ tě zase vidím. *Ironicky se usměje a jde směrem ke křeslu.*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama